Nemá cenu chodit kolem horký kaše, protože tohle se prostě nedá říct nijak noblesněji. Odmalička se zajímám o válečnou historii. Prostě a jednoduše kam až moje paměť sahá, byly pro mě vždycky válečné konflikty mojí osobní vášní a nemalým tématem. A nejenomže to tak pořád je, ale nejspíš to tak i zůstane do konce mých dnů.
Číst celé
Číst celé
Za poslední tři roky jsem nenašel natolik palčivý důvod, abych musel na blogu reagovat na společenské dění. Dnešek je ale jiný, dnešek si budu velmi dobře pamatovat jako den, kdy hulváctví vyhrálo nad slušností, lži nad pravdou a vychytralost nad moudrostí. Jako den, kdy se křiváctví vysmálo ctnosti a za potlesku přihlížejících mu povýšeně plivlo do obličeje.
Číst celé
Znáte ten pocit, kdy se probudíte celý rozhozený, že jste si zapomněli úkol do školy, a pak si uvědomíte, že je přece sobota ráno a je vám něco přes třicet?
Dneska absolutně nechápu jak jsem se mohl tolik let stresovat zkouškama, kreditama, písemkama, úkolama, vlastně úplně čímkoli co se týkalo školy. Myslím, že jsem se za život nenaučil mj. několik naprosto zásadních věcí - kupříkladu nemít averzi k riziku, umět říct ne dostatečně rychle a neochvějně, nepřebírat problémy jiných, odfiltrovat problémy který vypustit jdou, a podobný banality.
Číst celé
Zatímco většina studentů zamířili někam za sluníčkem, společně se slečnou jsme vyrazili do Německa, konkrétně do Jeny, kde Carl Zeiss vyráběl své dalekohledy. Erasmus by měl prý každý zažít, a tak jsme si prošli umornými přijímacími a potvrzovacími procedurami, oblítali vše co bylo třeba, sbalili si baťůžky a vyrazili na cestu. A stálo to nakonec za to.
Číst celé
Velmi často se setkávám s částečně oprávněným názorem, že studenti jsou mizernými pracovníky. Já na nich stavím svoji společnost, neboť studenty považuji za ideální “materiál” pro něco takového. A protože jsem jednou nevěděl o čem v sociologii psát, psal jsem přesně o tomhle, o aspektech studentského podniku.
Číst celé
Pro počítače nikdy nebude existovat trh, internet se nikdy nebude týkat domácností a kdyby náhodou ano, tak už vůbec nebude možné přes něj posílat platby, tohle nikdy nepoletí, měli bychom zavřít patentový úřad, neboť vše již bylo vynalezeno. V dnešní době se objevují jiné podobně chybné názory - technologie vedou akorát tak do pekla. Dle IBM bychom do roku 2020 měli mít počítač, jenž se svým výkonem vyrovná lidskému mozku. Něco takového vyvolává spoustu otázek.
Číst celé