Blog: Firemní radosti

Existují metodiky vývoje, které mi jsou sympatičtější než Scrum. Např. zakladatelé Basecampu pracují podle svojí kuchařky, kterou nazvali jako Shape up. A celkem odpovídá mým zkušenostem z většího digitálního produktu. O co jde?

Číst celé

Číst Celé

Za schopností efektivní asynchronní práce (ať už na dálku nebo v kanclu) je mnohem víc než jen občas odpovědět někomu na Slacku. Je to nedoceněné umění, plné netrivialit a nesamozřejmostí, které se sice mohou tvářit banálně, ale to byste se velmi mýlili.

Číst celé

Číst Celé

Co si budeme povídat, firemní meetingy jsou pain. Cesta k tomu jak se jich zbavit se samozřejmě nabízí - komunikovat asynchronně. Jenže většina firem to nikdy nesvede, protože předpoklady pro něco takového jsou nad síly většiny pracujících - a to dokonce i v IT. Potom, cena za takovou meetingovou kulturu je ve výsledku samozřejmě astronomická, a firmám nezbyde nic moc jiného než ji bezděky přijmout.

Číst celé

Číst Celé

Rozjuchaní manažeři, rozjuchaní juniorní developeři, rozjuchaní stejkholdeři. Takové bývá očekávání při představě nasazení skrumáže do týmu.

Vždyť to dá přece rozum že vás to spasí, neb doteďka jste měli v procesech jen bezbožný svinec, kterýmu kdyby se předešlo, tak nutně objevíte dosud netušenou výkonnost svého týmu. Zkrátka scrum vám dá křídla, umožní vám vidět za roh, a ještě ušetří spoustu peněz.

Přál bych vám to. Ale spíš bych si vsadil, že se to nestane.

Číst celé

Číst Celé