Projekty

Rosselo (2019 - 2020)

Všechny vaše zprávy pohodlně na jednom místě. Rosselo jsou v podstatě moderní noviny - umožní vám na velkém boardu sledovat nepřeberné množství zpráv a zaměřit se na to, co je pro vás skutečně důležité a k přečtení, a zbytek nechat jednoduše odplout.

Jen tak pro radost

S Jurajem jsme už pár let pracovali na našem hlavním projektu, když nám přišlo jako dobrý nápad si od něj na chvilku odpočinout, a udělat si nějaký menší side-kick for fun, a vyzkoušet si na tom technologie a věci, které bychom u Notella buď neřešili anebo až za dlouho.

A tak jsme si vymysleli Rosselo, prima webovou appku, která nám teď každý den pomáhá schroupat všechny zprávy, a odfiltrovat šum od signálu.

Design vznikl asi za týden, nejhrubší funkční demo za 3 dny. Ale to bychom to snad nebyli my, abychom si neřekli, že z toho uděláme full-blown produkt. A najednou byly brzy věci o dost komplexnější než jsme si představovali.

Na frontendu je použitý Angular + Redux, backend pohání Kotlin + Spring Boot + PostgreSQL + RabbitMQ.

Otloukánek

Rosselo bychom sice dokázali dotáhnout do prodejné podoby, ale za cenu několika měsíců vývoje, což je dost na to, že to nikdy nebyla naše priorita. A tak jsme projekt pauznuli v neprodejném stavu, nechali ho běžet (pro uživatele je fakticky zdarma), a doufáme, že se k němu zase někdy vrátíme a dokončíme co jsme zamýšleli. Zkrátka teď je to takový hrubý domácí produkt.

Aby byla služba propagovatelná a nakonec i prodejná, bude zapotřebí dodělat automatickou detekci URL feedu (aby user ani nemusel vědět co RSS je), dořešit sledování tweetů na Twitteru, a vytvořit databázi URL feedů známých zpravodajských serverů. A samozřejmě dořešit věci okolo jako jsou zálohy, fakturace, platby, upgrade webu, a další věci nutné k tomu, aby z toho byla reálně použitelná služba.

Co nám to dalo

V první řadě zkušenosti se Spring frameworkem, serverovou architekturou, a samozřejmě užitečný nástroj, který otvíráme hned jako první věc ráno.

Maybe one day

Je celá řada užitečných funkcí, které by z Rossela udělaly prvotřídní užitečný nástroj pro 21. století. A tak věřím, že jednoho dne Rosselo oprášíme, a doděláme co jsme rozdělali.

Zkuste si to

Rosselo si můžete zdarma registrovat tady - žádná platba nebude reálně požadována. Have fun!