Projekty

Nouvelle Communauté (2011 - 2015)

Jsme studentskou komunitou, a čteme se [nuvel kominuti], ale klidně nám říkejte prostě Nuvel. Taky to tak děláme.

nuvel

Jelikož jsme znali každý pár kamarádů, co jsou opravdu dobří ve svých IT oborech, rozhodli jsme, že dáme své schopnosti a zkušenosti dohromady a budeme se prezentovat jako celek. A aby to k něčemu bylo, ujasnili jsme si co je pro nás vlastně důležité, jakým způsobem chceme pracovat a vytvořili značku. A dali se do usilovné práce.

Kdo jsme?

Jsme unií SŠ/VŠ studentů, kteří jsou zažraní do informačních technologií, designu, marketingu a do všeho, co se toho jenom týká. Mezi námi najdete designéry, jejichž práce dosahují v rámci ČR prakticky špičkové úrovně, kodéry a programátory co vyhrávají národní soutěže, hardwarové mágy, kteří mezi opravami nejrůznějšího hardwaru vyvíjejí i prestižní ČVUT závodní formuli a spoustu dalších mladých mozků, kteří jsou na svůj věk napřed, ať už znalostmi, zkušenostmi nebo přístupem k práci a disciplínou.

Přestože jsme každý jiný, něco máme společného - na studenty nebývale vysokou kvalitu práce, neotřelé nápady, vysoké osobní kvality a jednotnou vizi.

Co děláme?

Ačkoli se věnujeme vícero věcem, hlavní činností je především vývoj webových stránek (převážně na Wordpressu) a designérské práce. Přestože nejvíce hledáme kodéry a programátory, každý solidní a pracovitý student který něco umí (nebo chce umět) je pro nás přínosem. Velmi vítáme studenty s vyšším IT kvocientem, organizačními schopnostmi nebo vlastním projektem, který mu pomůžeme zajistit po stránce IT a marketingu.

Rovněž hledáme i budoucí specialisty z oblasti správy, účetnictví, daní, práva nebo třeba architektury. Jakákoli dovednost je pro nás cennou hodnotou.

Proč Nouvelle Communauté?

Tvoje možnosti

Student, který už nechce jen poslouchat, co mu říkají ve škole, má v zásadě tři možnosti. Může vyrazit do zahraničí, najít si brigádu anebo dělat sám na sebe. Ovšem každá z těchto možností má svoje úskalí.

1

Zahraničí. Pokud student či absolvent nemá praxi v oboru nebo dobré známosti, v zahraničí pravděpodobně nedostane svoji vysněnou práci. Pravděpodobně ho čeká trhání jahod, umývání nádobí nebo tak podobně.

Nepochybně dobrá zkušenost, hlavně je-li to poprvé.

1

Brigáda. Ano, student si může najít nejrůznější brigády, dokonce i z oboru, ale pravděpodobně narazí na několik problémů:

  • najít stálou brigádu, při níž je možné studovat a přizpůsobovat si čas i ostatní k obrazu svému.
  • najít firmu, ve které ho pustí k zajímavé (tudíž odpovědné) práci
  • najít práci, která bude opravdu perspektivní a kde bude možné si vybudovat relevantní reference.

1

Dělat sám na sebe. To vyžaduje následující:

  • velmi silná motivace a odhodlání (je to soustavná činnost, nevyplatí se ji dělat jen tak napůl nebo jen někdy)
  • znalost zákona a povinnosti
  • hmotná odpovědnost
  • všudypřítomná administrativa
  • dělat si vše sám nebo využít outsourcingu, což se prodraží
  • obvykle malá podpora (co nevygooglíš, nevíš)

[dropcap2]4. [/dropcap2] My si myslíme, že existuje ještě další možnost, která nijak nevylučuje ty předchozí. Pracovat na projektech, které se nám líbí, tvořit vlastní společnost dle našich vlastních pravidel, zocelovat se praxí a vyvíjet se. A to klidně i v zahraničí. Je to setsakramentská dřina stojící hodně času, ale my si myslíme, že to za ty zkušenosti a poznatky stojí. Myslíš si to taky?

Forma

Nejsme žádné eseróčko, Nouvelle Communauté je především značkou, pod níž vznikají skupiny velmi nadaných a spolehlivých lidí, kteří spolupracují na projektech. Tyto skupiny různých zaměření spolu sdílí vše co mohou - informace, znalosti, metody, nápady, kontakty, případně i klienty. Díky vzájemné pomoci odpadá jednotlivým skupinám velká část práce. Další ulehčení pak skýtá jednotná administrativa a dobré zázemí.

Nouvelle Communauté nemá formální (právní) status. Je pouze značkou, volně sdružující živnostníky či studenty pracující na dohody, případně na živnostenské listy. Nenechte se mást, švarc-systém s tím nemá co dělat. Princip je jednoduchý a výhody velmi výrazné.

Výhody spojení v unii

1

Volnost a nezávaznost. Ačkoli máme zájem jen o dlouhodobé spolupracovníky, ze své podstaty je Nuvel méně závazný než jakákoli smlouva a navíc nejste limitováni místem, kde pracujete. Chcete skončit? Stačí napsat.

1

Spolupráce a know-how. Chcete-li provozovat činnost XY, Nuvel Vám může poskytnou síly a know-how v oblasti IT a designu, obchodu a správy, takže se budete moci soustředit čistě jen na to, na co chcete.

1

Věrohodnost. Nuvel by vždy měl být značkou kvality a solidního přístupu. Jednak tím, že jsme skupina, máme větší možnost rozložit práci mezi sebe tak, abychom dodali vždy kvalitní práci v uspokojivé době.

1

Lepší zakázky. Jako celek má Nuvel mnohem lepší postavení v získávání zakázek a stále je zajištěn jejich přísun, kdežto jednotlivec si je musí shánět sám, což opět bere čas a nervy.

1

Administrativa. Maximum činností, které lze provést centrálně je třeba tak provést. Takové věci jako je např. daňové přiznání, můžeme vypočítat všem osobám najednou, a to zkušenou a dobře informovanou účetní.

1

Atraktivita. Možnost pracovat na věcech, na které jednotlivec většinou nestačí. Práce v týmu a vypracovávání složitějších projektů je dobrá zkušenost, a námi ověřené reference jsou cennější položkou v budoucím CV.

1

Synergický efekt. Člověk nepracuje sám, má se s kým poradit a od koho se učit. A vždy jsou tu ostatní, kteří jednak pomůžou a jednak Vás jejich pokroky ostatních ženou kupředu a nutí Vás se zlepšovat.

1

Budování vlastního. V Nuvelu nepracujete pro někoho tam “nahoře”, vedení si nebere žádnou část Vašeho zisku. Pracujete výhradně pro sebe, ale pozitivní externality pomáhají celé společnosti, tedy i Vám.

V Nuvelu máte možnost tvořit věci podle sebe a co víc, tvořit Nuvel jako takový.

V naší společnosti to všechno funguje trochu jinak. Pro nás je důležité co děláme, ne za kolik. Naším cílem je vybudovat si dobré pracovní pozice, protože peníze jsou na rozdíl od zkušeností, pozice a znalostí značně pomíjivé. O to více dřeme na svém Nuvelu a sobě samých. Rádi bychom za nějaký čas rozvířili vody českého internetu našimi činnostmi a vstoupili do povědomí veřejnosti jako nápaditá inovativní skupina schopných a perspektivních a alespoň z části změnili pohled, jakým se svět dívá na mladé lidi. To je naše vize. Máme čas, předpoklady a baví nás to. A co Ty?

Pokud se chceš do projektu jakkoli osobně zapojit, nebo třeba jen znáš někoho komu by se projekt líbil, neváhej ani sekundu a napiš nám rovnou z webu.