Projekty

Notello (2015 - nyní)

Aplikace Notello je ideální organizační centrum pro jednotlivce a menší týmy. Správa rozličných agend a projektů, dlouhodobé uchovávání znalostí, správa událostí, kooperativní psaní úkolů a dokumentů, a mnohem víc.

Gigantický projekt

Jelikož má tahle aplikace ambici zastoupit hned několik dnešních aplikací, tak je tohle jednoznačně nejnáročnější a nejvíc do hloubky jdoucí projekt, na kterém jsem kdy pracoval. Měl jsem to štěstí, že jsem si mohl s fantastickým realizátorem vysnít komplexní produkt přesně tak jak jsme chtěli.

Dlouhý proces

Trvalo nám roky, než jsme se jenom naučili řemeslo pro to, abychom podobně ambiciózní projekt měli vůbec šanci zvládnout navrhnout, implementovat, škálovat, maintainovat, a taky marketovat.

Nejenomže jsme iterovali design a učili se o softwarové architektuře a hardwarové infrastruktuře, ale i samotnou aplikaci bylo třeba několikrát přepsat. Mnozí si doteď klepou prstem na čelo jestli jsme se nepomátli dělat na něčem tak dlouho, nepublikovat to a nemít z toho zatím ani korunu.

Tvůrcovo nebe

Projekt je pro mě fantastickou příležitostí jak být v roli product ownera se vším všudy, stratéga, současně UXáka a UI designéra, současně projekťáka, současně markeťáka a prodejce. Něco takového se z praktických důvodů poštěstí opravdu jen málo komu.

Absolutní možnost realizace. A taky absolutní tíha na ramenou.

Kdy to bude venku

Přestože se do první verze snažíme odložit co nejvíce funkcionality, pořád zbývá hodně věcí, které v zásadě odkládat nejdou anebo by jejich odložení znamenalo příliš vysoké náklady v budoucnosti.

Co se MVP týče, problémem je, že u produktu této povahy je to podobně jako třeba s autem které chcete dát na vysoce konkurenční trh - nenajdete mnoho věcí, které se dají nějak osekat nebo dramaticky zjednodušit, aniž by vás za to trh nevytrestal.

Uvidíme tedy jestli vůbec, a případně kdy se nám podaří vydat první verzi. Sami nevíme.

Dáme vědět až to bude

Chcete dát vědět až bude aplikace připravená ke stažení?

Dejte mi vědět